Достапни линкови

Бан Ки Мун со осуда за дискриминацијата на хомосексуалците


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун, во обраќањето во Сочи до Меѓународниот олимписки комитет, ги осуди нападите и дискриминацијата на хомосексуалците. Бан Ки Мун истовремено го повтори повикот до сите завојувани страни во светот да прогласат примирје за време на Зимските олиписки игри во Сочи, чие свечено отворање е утре.
XS
SM
MD
LG