Достапни линкови

Времето облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде облачно со кратки сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, а на планините ќе бидат само од снег. Врнежите ќе бидат нешто пообилни во западниот дел од земјава, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од минус три до три, а дневната од четири до 10 степени.
XS
SM
MD
LG