Достапни линкови

Кери: Франција да не брза со бизнисот со Иран


Американскиот државен секретар Џон Кери ги предупреди француските компании да не брзаат со потпишвањето бизнис зделки со Иран. Кери, како што се наведува, побарал од неговиот француски колега Лорен Фабис дека посетата на над сто најголеми француски компании на Техеран остварена деновиве не придонесува во тековните преговори при убедувањето на Иран да се откаже од неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG