Достапни линкови

Протести во светот поради руската анти геј пропаганда


Во 19 градови во светот се одржаа протести против рускиот закон за забрана на геј пропаганда. Активностите во Њујорк, Париз, Санкт Петербург, и во Лондон се насочени за добивање спонзори за подигнување на ова прашање на Олимписките игри во Сочи.
Рускиот претседател Владимир Путин на Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах му изјави дека Сочи ќе биде гостопримлив град.
XS
SM
MD
LG