Достапни линкови

Уапсен синот на поранешниот косовски претседател Ругова


Споменикот на Ибрахим Ругова во Приштина
ЕУЛЕКС го уапси Ук Ругова, синот на поранешниот претседател Ибрахим Ругова, во нивниот дом во Приштина, како и уште седум лица што се поврзуваат со организиран криминал, јавија приштинските медиуми.

Адвокатот на Ук Ругова Бајрам Тмава потврди дека со налог на обвинителот на ЕУЛЕКС тој е уапсен и дека му одреден 48 часовен притвор.

Според Тмава, ЕУЛЕКС се сомнева дека синот на поранешниот претседател на Косово бил вклучен во организиран криминал и злоупотреба на службена должност.
XS
SM
MD
LG