Достапни линкови

12 загинати во судар на воз и автобус во Украина


Илустрација
Најмалку 12 луѓе загинале кога воз удрил во автобус во северна Украина. До несреќата дошло во регионот Суми, при што уште 5 лица биле повредени. Украинските медиуми јавија дека автобусот бил преполовен, а веројатен виновник за несреќата бил возачот на автобусот.
XS
SM
MD
LG