Достапни линкови

Бил Гејтс се повлече од челната позиција во Мајкрософт


Компанијата Мајкрософт соопшти дека нејзиниот основач, Бил Гејтс, се повлекува од челната позиција и во иднина ќе биде советник за технологија. За нов извршен директор е наименуван Сатиа Надела, по потекло од Индија. 46-годишниот Надела работи во Мајкрософт 22 години.
XS
SM
MD
LG