Достапни линкови

Билд: можен е сеопфатен договор со Иран


Шефот на шведската дипломатија Карл Билд кој престојува во Техеран изрази уверување дека во наредниве шест месеци е можен сеопфатен договор за иранската нуклеарна програма. Билд, по разговорите со неговиот колега Џавад Зариф изјави дека тоа ќе биде од корист и за двете страни. Сепак, според Билд, сега е на Техеран да обезбеди целосна доверба кај меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG