Достапни линкови

Во Москва разговори со сириската опозиција


Ахмад Џарба и Сергеј Лавров
Лидерот на сириската опозицска коалиција Ахмад Џарба и шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров се состанаa денеска во Москва. Џарба настојува да ја убеди Русија да изврши притисок врз режимот на претседателот Башар ал Асад да прифати воспоставување транзициона влада во Сирија. До овој состанок дојде откако пред три дена во Женева без резултат завршија преговорите за решавање на сирискиот конфликт.
XS
SM
MD
LG