Достапни линкови

Времето денеска - сончево со умерена облачност


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус 11 до пет, а дневната од четири до девет степени. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе се искачи до пет степени.
XS
SM
MD
LG