Достапни линкови

Во Киев и денеска протести, опозицијата не попушта


Украинската опозиција продолжува со притисокот врз претседателот Виктор Јанукович за натамошни концесии за окончување на дво-месечните анти-владини протести, пред се, негова оставка и превремени избори. И денеска во центарот на Киев се одржуваат протести. Во меѓувреме, руското министертво за надворешни работи денеска изрази загриженост од, како што оценува, намерите на опозицијата и натаму да ја заострува ситуацијата во земјата. Москва ја повика украинската опозиција да го обнови дијалогот со власта
XS
SM
MD
LG