Достапни линкови

Уапсен напаѓачот во училиштето во Москва


Москва, 03.02.2014
Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека вооружениот напаѓач, кој држеше како заложници 20-тина ученици во едно средно училиште во предградие на Москва, бил уапсен. Станува збор за средношколец, кој пред да биде неутрализиран, убил еден полицаец и еден наставник, а еден полицаец бил ранет. Сите ученици биле ослободени и не биле повредени.Засега не е познат мотивот на напаѓачот.
XS
SM
MD
LG