Достапни линкови

Карл Билд во посета на Иран


Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билд, од денеска е во четридневна посета на Иран на разговори за нуклеарниот договор меѓу Тхереан и Западот. Според портпарол на Билд, на средбите треба да бидат разгледани можностите овој привремен договор да стане траен. Билт престојот во Иран го започнува во Исфахан, каде што е контроверзната нуклеарна постројка.
XS
SM
MD
LG