Достапни линкови

Давутоглу: ООН ќе се извинува за Сирија


Меѓународната заедница не успеа да стави крај на крвопролевањето во Сирија, поради што еден ден некој генерален секретар на Обединетите нации ќе мора да бара извинување, изјави во Минхен турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу. Според него, како што Светската организација се извини поради ненавремената реакција во Босна и Херцеговина, така „еден ден некој друг генерален секретар на ОН ќе отиде во Хомс и во Јурмук и ќе се извини“.
XS
SM
MD
LG