Достапни линкови

Иран ќе продолжи со преговорите за нуклеарната програма


Иранскиот министер за надворешни работи Џавад Зариф рече дека неговата земја ќе продолжи со преговорите со светските сили со цел да се стави крај на нуклеарната криза. Министерот додаде дека претставници на Исламската република со добра воља ќе се сретнат со претставници на меѓународната зедница на состанокот во Виена на 18 февруари. Џариф рече дека преговорите не се крајна цел на средбите, туку постигнување на трајно решение околу прашањето за спорната иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG