Достапни линкови

Сопрен автобус со 52 азиланти од Албанија


Полицијата од северниот албански град Скадар уапси три лица под обвинение „илегално префрлување патници“ со автобус за да ги транспортираат до Германија, каде имале намера да аплицираата политички азил.Педесет и двајцата патници биле вратени од преминот Муриќан, на границата со Црна Гора. Уапсени се еден амбански и двајца косовски државјани, кои се обвинети и за фалсификување документи.
XS
SM
MD
LG