Достапни линкови

Тензични избори во Тајланд


Гласачките места во Тајланд се отворени. Гласањето се одвива во тензични услови, по неколку инциденти меѓу владините приврзаници и опозициски симпатизери и обиди за спречување на изборите. Најмалку седуммина загинаа во последниот инцидент, кога провладини и антивладини приврзаници почнаа престрелка на раскрсница во Банкок.
XS
SM
MD
LG