Достапни линкови

Украинската опозиција повикува на нови протести


Украинска опозиција ги повика своите приврзаници на масовни протести во Киев денеска. Лидерот на опозиционерите Виталиј Кличко рече дека народот покажал желба за политички промени и покрај насилството. Тој додаде дека крајната цел на демонстрациите е да ја убедат владата да прекине со насилните реакции и да се ослободат повеќемината од 300 демонстранти кои беа приведени.
XS
SM
MD
LG