Достапни линкови

Продолжен притворот за Шиповиќ


Претседавачот на Советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ добил решение од Кривичниот суд со кое му се продолжува притворот за нови 30 дена. Информацијата за македонските медиуми ја потврдил адвокатот на обвинетиот, кој исто така најавил дека јавното обвинителство во текот на идната недела би требало да се изјасни за гаранциите со кои се бара Шиповиќ да се брани од слобода.
XS
SM
MD
LG