Достапни линкови

Шумахер почнал да се буди од кома


Поранешниот светски првак во Формула 1 Михаел Шумахер денеска трепнал со очите, откако лекарскиот тим започнал со операцијата на постепено изведување од индуцирана кома во која тој се наоѓа повеќе од еден месец. Лекарите кои се грижат за неговата состојба изјавиле дека ова е позитивен развој на настаните, но тоа е само почеток на менување кон подобро. Шумахер е во кома откако доживеа тешка повреда на главата по пад при скијање во француските Алпи.
XS
SM
MD
LG