Достапни линкови

САД: можни санкции против украински претставници


Соединетите држави подготвувале финансиски санкции против украински владини претставници и лидери на протестите доколку ескалираат насилствата во таа земја. Агенцијата Ројтерс, цитирајќи извори во Конгресот, јавува дека се работело на деталите на санкциите кои, како што се додава, би биле спроведени итно доколку продолжи кризата во Украина. Американската амбасада во Киев во минатата недела им ги поништи визите на неколкумина украинци како одговор на насилството во Киев.
XS
SM
MD
LG