Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно и магливо по котлините


Илустрација.
Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, со повеќе сончеви периоди во првата половина од денот. По одделни котлини ќе се задржи магливо време и ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура се движи од минус девет до минус два, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно и магливо, со температура до четири степени.

Нов влажен бран од дожд и снег се очекува викендов.
XS
SM
MD
LG