Достапни линкови

Убиени тројца полицајци во Карачи


Пакистанската полиција соопшти дека најмалку тројца припадници на безбедносните сили биле убиени во одвоени напади во градот Карачи. При нападите имале и неколкумина повредени, а засега никој не ја превзел одговорноста. Во Карачи живеат околу 18 милиони луѓе и е изложен на етнички, верски и политички насилства со години.
XS
SM
MD
LG