Достапни линкови

Канада воведува санкции за некои украински владини функционери


Канада соопшти дека воведува забрана за влез на одредени украински официјални претставници поради бруталната интервенција против анти-владините демонстранти. Одлуката ја објавија Министерот за имиграција Крис Александер и за надворешни работи Џон Беирд. Конкретни имиња не беа соопштени.
XS
SM
MD
LG