Достапни линкови

„Самсунг“ ја сака Грција за регионален центар


Јужнокорејската фирма за електроника „Самсунг“ е заинтересирана да ја прошири активноста во Грција, односно таа да биде нејзин центар за промет на производи кон другите европски земји. Ова го јави атинското радио „Скај“ пред претстојната посета на претседателот на оваа компанија Бу Кеун Јун на Атина. Приходот на најголемиот производител на електроника во светот во минатата година порасна за 14 насто и изнесува над 155 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG