Достапни линкови

Тешка артилерија во борбите во Анбар


Радио Слободен Ирак јави дека борбите продолжуваат во провинцијата Анбар, каде исламските милитанти држат под контрола делови од градовите Рамади и Фалуџа. Се јавува дека била употребувана и тешка артилерија.
Во Багдад пак при напад на контролен пункт биле убиени петр војници. САД во меѓувреме објавија дека на Ирак ке му продадат 24 хеликоптери Апачи за 4,8 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG