Достапни линкови

Морси денеска ќе се појави во судот во Каиро


Поранешниот египетски претседател Мухамед Морси денеска ќе биде изведен пред судот во Каиро.

Ова ќе биде негово второ појавување во јавноста откако тој беше отсранет од власта од страна на војската по големите анти владини протести во јули после протестите.

Тој веќе се појави на суд за наводно потикнување убиство на демонстранти за време на демонстрациите во Каиро, во декември 2012 година.
XS
SM
MD
LG