Достапни линкови

Хојт Брајан Ји ја продолжува посетата на Македонија


Заменикот помошник државен секретар на САД Хојт Брајан Ји а продолжува посетата на Република Македонија.
Тој вчера изјави дека на средбите со претставници од државниот врв и опозицијата се разговарало за надминување на преостанатите пречки кон постигнувањето на решение за спорот со името со Грција во рамките на напорите за достигнување на целта за евроинтеграција.
XS
SM
MD
LG