Достапни линкови

Катастарот ги пронајде "виновниците" за парцелата кај НБРМ


Илустрација
Секторот за контрола и надзор при Агенцијата за катастар на недвижности утврдил дека пет вработени лица направиле пропусти во однос на постапувањето по предметите за случајот со парцелата спроти НБРМ, чија продажба беше поништена, соопшти попладнево Агенцијата за катастар на недвижности.
Поднесена е иницијатива за дисциплинска постапка и пријава до Основното јавно обвинителство поради постоење основано сомнение за извршени кривични дела против службена должност согласно член 361 од Кривичниот законик.
XS
SM
MD
LG