Достапни линкови

Американски напад врз милитанти во Сомалија


Американската војска извршила ракетен напад во Сомалија чија цел бил лидер на милитантите поврзани со Ал Каеда. Официјален Вашингтон одби да го открие идентитетот на осомничениот, како и тоа дали нападот бил успешен. Агенциите јавуваат дека нападот бил извршен со беспилотно летало.
XS
SM
MD
LG