Достапни линкови

Најмногу Греми награди за Дефт Панк


Француското електронско дуо Дефт Панк доби пет Греми, американски музички награди што синоќа се доделуваа во Лос Анџелес. Групата меѓу другото доби Греми и за најдобар албум. Со четири освоени Греми награди е рап дуото Меклмор енд Луис, додека две Греми освои новозеландскиот тинејџер Лорди доби две награди, вклучувајќи и за песна на годината. На годинашното доделување заеднички настапија и двајцата членови на легендарните „Битлси“, Пол Макартни и Ринго Стар, а по повод 50 годишнинатата од првиот телевизиски настап на оваа група во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG