Достапни линкови

Министерот Џафери на средба со Аврамопулос во Атина


Македонскиот министер за одбрана Талат Џафери
Македонскиот министер за одбрана Талат Џафери денеска во Атина треба да се сретне со неговиот грчки колега Димитрис Аврамопулос, јави МИА. Посетата на Џафери на Атина прво беше закажана за декември минатата година, но во последен момент беше одложена затоа што Аврамопулос замина на погребот на Нелсон Мандела. Двајацата министри за одбрана последен пат се сретнаа со октомври минатата година во Брисел, на маргините на состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО за мисијата ИСАФ во Авганистан.
XS
SM
MD
LG