Достапни линкови

Претседателот Иванов ќе се сретне со Хојт Брајан Ји


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави. Попладне, како што е најавено, Хојт Брајан Ји ќе се сретне и со претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG