Достапни линкови

Либија: ослободени киднапираните египетски дипломати


Шесте египетски дипломати и членови на персоналот на амбасадата во Триполи се ослободени. Властите во Либија и во Египет не изнесоа детали околу ова. Тие беа киднапирани во петокот вечерта и саботата изутрина од непознати лица. Либиската милиција негираше било каква поврзаност со киднапирањето.
XS
SM
MD
LG