Достапни линкови

Дачиќ во посета на Македонија


Премиерот на Србија Ивица Дачиќ денеска престојува во Македонија.
Како што е најавено, Дачиќ ќе оствари средба со македонскиот премиер Никола Груевски, а потоа ќе има свое обраќање на свечена академија по повод Свети Сава - празникот на Српската заедница во Македонија.
XS
SM
MD
LG