Достапни линкови

Вавринка го освои „Австралија Опен“


Швајцарскиот тенисер, Станислав Вавринка ја освои својата прва гренд слем титула победувајќи го повредениот Рафаел Надал. 28-годишниот Вавринка го победи светскиот првак во тенис, Надал со 3:1. Варинка го доби првиот сет до сега со Надал. Надал имаше повреда на рбетот но не сакаше да го прекине мечот.
XS
SM
MD
LG