Достапни линкови

Кабул: во бомбашки напад загинаа четири лица


Четири лица загинаа утринава во Кабул во бомбашки напад на автобус кој пренесувал вработени во министерството за одбрана, а одговорноста ја презедоа талибанците, соопштија авганистанските власти. Напаѓачот самоубиец ја активирал бомбата во близина на автобусот при што загинале три лица и една жена која била на улица. Во нападот се повредени девет лица.
XS
SM
MD
LG