Достапни линкови

Времето денеска - студено и ветровито


За денеска се најавува променливо облачно време со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег. Утринската температура од минус четири до три, а дневната од минус два до четири степени.
Во Скопје слично време. Утринската температира ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до два степени.
XS
SM
MD
LG