Достапни линкови

Нова бомба во Каиро на годишнината од востанието против Мубарак


Во Каиро денеска одекнала и 4 - тата бомба во близина на кино сала при што едно лице загинало.
Претходно во Каиро најмалку 5 лица загинаа при три експлозии. Во првата која се случи пред седиштето на полицијата загинале најмалку четири лица, додека десетици други биле ранети.
Втората експлозија биле во близина на железничка станица во близина на Каиро, а третата во полициска станица во Гиза.
До ова доаѓа на ден пред годишнината од почетокот на востанието против автократскиот претседател Хосни Мубарак во 2011 година.
XS
SM
MD
LG