Достапни линкови

Авганистан - операција против талибанците во Балк


Во Авганистан , полицијата во провинцијата Балк започнаа операција против талибанските борци, откако милитантите убија едно момче. Полицијата соопшти дека најмалку 10 талибански борци се убиени или повредени а многу други заробени во операцијата, која започна синоќа.
XS
SM
MD
LG