Достапни линкови

Киев - анти владини протести и преговори


Во Киев, лидерот на украинската опозиција Витали Кличко од анти владините демонстранти побара да одржуваат држи некакво примирје додека траат разговорите со владата за решавање на кризата.
Кличко и другите лидери на опозицијата се состанаа со претседателот Виктор Јанукович.
Тој вети дека ќе ги ослободи затворените демонстранти, но не одговори на клучното барање на опозицијата за оставка на владата.
XS
SM
MD
LG