Достапни линкови

Ирак - операција на безбедносните сили во Анбар


Во Ирак , безбедносните сили спроведоа серија воздушни напади против борците поврзани со Ал Каеда во западната провинција Анбар. Хеликоптерските напади беа насочени кон скривалишта на милитантите на север од градот Рамади.
Во провинцијата Анбар од почетокот на годината има судири откако милитантите зазедоа делови од територијата.
XS
SM
MD
LG