Достапни линкови

ДУИ: прво анализа на сработеното, па одлука за предвремени избори


Бујар Османи
Портпаролот на ДУИ Бујар Османи на денешната прес конференција во Скопје соопшти дека во неговата партија под притисок на јавноста се разговарало за предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. За тоа, како што изјави, ќе се решава откако ќе биде направена анализа за она што е остварено од политичкиот дијалог со коалицискиот партнер. Тој додаде дека ДУИ останува на ставот за консензуален претседателски кандидат.
XS
SM
MD
LG