Достапни линкови

Во Киев проширен анти владиниот протестен камп


Анти владините демонстранти гo проширија протестниот камп во Киев откако преговорите меѓу опозицијата и владата не донесоа успех.
Насобраните подржувачи на опозицијата реагираа со поставување на нови барикади и извици за револуција.
Од вчеравечер нема информации за судири меѓу демонстрантите и државните безбедносни сили.
Денеска во Киев се очекува да пристигне евро комесарот за проширување Штефан Филе.
XS
SM
MD
LG