Достапни линкови

Вељаноски во посета на Хрватска


претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски денеска ќе престојува во официјална посета на Хрватска по покана од неговиот хрватски колега Јосип Леко. Тој ќе се сретне и со хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ и со првиот потпретседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски прашања, Весна Пусиќ. Планирано е Вељаноски на свечена седница да се обрати и пред пратениците на Хрватскиот сабор.
XS
SM
MD
LG