Достапни линкови

Киев: Демонстрантите одбија понуда за примирје


Киев, вчеравечер
Тензиите растат во Киев откако анти-владините демонстранти ја одбија владината понуда за примирје вчеравечер. Лидерите на трите најголеми опозициски партии во Украина на демонстрантите им открија детали од предложеното примирје по средбата со претседателот Виктор Јанукович. Насобраните подржувачи на опозицијата реагираа со поставување на нови барикади и извици за револуција. Од вчеравечер нема информации за судири меѓу демонстрантите и државните безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG