Достапни линкови

Времето денеска облачно и врнежливо


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура се движи од нула до четири, а дневната ќе биде од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд и со слаб југоисточен ветер.
XS
SM
MD
LG