Достапни линкови

Бесими и Попоски во Брисел


Вицепремиерот, задолжен за евроинтеграции Фатмир Бесими и министерот за надворешни работи Никола Попоски, попладнево во Брисел ќе се сретнат со еврокомесарот за проширување Штефан Филе. Министерот Попоски синоќа се сретнал со известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит, а денеска и со директорот на Директоратот за проширување наУнијата Кристијан Даниелсон. Попоски за МИА изјавил дека сите средби во Брисел биле насочени кон можностите за продолжување на Пристапниот дијалог на високо ниво.
XS
SM
MD
LG