Достапни линкови

Во Москва уапсен член на Ал Каеда


Во Москва бил упасен египќанец под сомневање дека бил член на Ал Каеда. Тој во минатата година побарал азил во Русија. Меѓутоа за време на проверката на неговите податоци, мигарциските власти откриле дека тој бил член на Ал Каеда по што веднаш бил уапсен.
XS
SM
MD
LG