Достапни линкови

Украинската полиција ги отстранува барикадите во Киев


Украинската полиција денеска почнала да се пробива преку барикадите подигнати од антивладните демонстранти во Киев. Специјални сили ги отстрануваат барикадите, при што, според наводите, дошло до нови судири. Активисти јавуваат дека еден демонстрант бил убиен од полицијата. Засега нема потврда за оваа вест. Претходно украинските властите најавија дека ќе употребат сила ако провокатерите меѓу демонстрантите не престанат да предизвикуваат нереди.
XS
SM
MD
LG